PAPLŪDIMIO SAMBO VARŽYBŲ TAISYKLĖS

2017-05-11, Autorius: LSF

PAPLŪDIMIO SAMBO VARŽYBŲ TAISYKLĖS

(Patvirtinta LSF prezidiumo posėdyje 2017-05-05, Ukmergėje)

 

Paplūdimio sambo varžybų taisyklės (toliau Taisyklės) yra skirtos sambo renginių organizatoriams, oficialiems asmenims, teisėjams ir sportininkams. Taisyklės yra privalomas vadovas organizuojant ir vykdant oficialias LSF paplūdimio sambo varžybas.

 

Kovos elementai

 

Sportininkų padėtys.

Sambo paplūdimio kovos yra vykdomos tiki stovėsenos padėtyje. Pergalė yra skiriama atlikus metimą, kai priešininkas dėl aktyvaus veiksmo praleidimo nukrinta ant smėlio ant bet kokios dalies kūno (išskyrus pėdas).

Metimai

1. Metimu yra laikomas techninis atakos veiksmas, kurio rezultate priešininkas praranda pusiausvyrą, krenta kovos zonoje ir liečia ją (žemę) bet kurią kūno dalimi, išskyrus kojas.

2. Kontratakuojantis metimas yra veiksmas kai besiginantis sportininkas reaguodamas į puolančio priešininko veiksmą, sustabdo puolančiojo ataką ir priverčia jį griūti pakeisdamas puolančiojo judesio kryptį.

3. Galima atlikti metimo veiksmus imant už kojų aukščiau kelių.

 

Kovos trukmė ir eiga

1. Kovos trukmė:

suaugusiems ir jaunimui (vyrams ir moterims) - 3 minutės;

kitų amžiaus grupių dalyviams - 2 minutės.

2. kovos laikas pradedamas skaičiuoti nuo pirmojo švilpuko. Skaičiuojama grynoji (faktinė) kovos trukmė.

3. Tuo atveju, jei bet kokie techniniai veiksmai nebuvo atlikti po 2 kovos minučių, arbitras turi duoti "aktyvumo" įvertinimą vienam iš sportininkų. Tuo atveju, jei iki susitikimo pabaigos jokie techniniai veiksmai nebuvo atlikti, sportininkas, gavęs  "aktyvumo" įvertinimą, tampa nugalėtoju.

 

Pertrauka tarp kovų

 Pertrauka tarp kovų turi būti ne mažiau 10 minučių suaugusiems ir jaunimui ir ne mažiau 15 minučių jauniams, kadetams ir veteranams.

 

Kovos rezultatų vertinimas

1. Kova baigiasi vieno iš sportininkų pergale ir kito pralaimėjimu. Kova t.p. gali baigtis abiejų sportininkų pralaimėjimu (diskvalifikavimo atveju).

2. Pergalė gali būti:

a) po metimo;

b) minimalus pranašumas (aktyvumas).

Abiejų sportininkų diskvalifikavimo atveju skiriamas rezultatas 0:0 su 0 kvalifikacinių taškų. Diskvalifikuoti sportininkai nėra apdovanojami.

Draudžiami veiksmai

Paplūdimo sambo yra draudžiama:

- smūgiai ir spyriai,

- laužimai ir smaugimai,

- varžovo metimai ant galvos.

Bausmė - diskvalifikacija!

 

Kovos zona

1. Kovos zonos matmenys turi būti 8х8 m.

Kovos zonos (arenos) kampuose turi būti raudonos vėliavos, pritvirtintos ant plastiškų (minkštų) ne mažiau kaip 1 metro aukščio stovų.