Vilniuje rinkosi techniškiausi SAMBO atstovai

2017-04-03, Autorius: Eimantas Tukačiauskas

Vilniuje rinkosi techniškiausi SAMBO atstovai32DSC00820

 

Visą savaitgalį (Balandžio 1-2 dienomis) Vilniuje vyko Lietuvos SAMBO čempionatas. Per 200 dalyvių kovojo 4 grupėse: tarp moterų, vyrų, kovinio sambo atstovų ir meistrų. O per visuotinį narių susirinkimą buvo išrinktas naujasis Lietuvos sambo federacijos vadovas.

Pirmają dieną išdalinta net 18 medalių komplektų

DSC00823

Čempionatas prasidėjo iškilmingu teisėjų ir dalyvių paradu, o skambant Lietuvos Respublikos himnui buvo iškelta Lietuvos trispalvė ir duotas startas varžyboms. Nuo ryto vyko kovos iki finalų. Visi finaliniai susitikimai vyko vakarinėje dalyje, kurioje išaiškėjo stipriausi šalies SAMBO atstovai 18-oje svorio kategorijų tarp vyrų ir moterų.

 


Techniškausiems kovotojams specialūs prizai

Kiekvienoje grupėje buvo išrinkti techniškiausi kovotojai. Šeštadienį moterų tarpe techniškiausia  pripažinta Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė, klaipedietė Akvilė Titorenko, kuri tapo ir savo svorio kategorijos iki 80kg nugalėtoja. Tarp vyrų už geriausią techniką apdovanotas svorio kategorijos iki 90 kg nugalėtojas, pirmųjų Europos žaidinių, Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Radvilas Matukas iš Vilniaus. O sekmadienį šis prizas atiteko daugkartiniam Lietuvos čempionui, kovinio sambo atstovui, vilniečiui Aurimui Krukauskui, kuris tapo čempionu svorio kategorijoje iki 68 kg.

 

Meistrų čempionate svečiai iš Ukrainos

Kartu su kovinio sambo varžybomis sekmadienį dėl stipriausiųjų vardo kovojo ir SAMBO meistrai. Į kurių čempionatą atvyko netgi svečiai iš Ukrainos. Meistrų varžybos buvo vykdomos pagal amžiaus grupes ir svorio kategorijas. Varžybose dalyvavo per 50 meistrų iš visos Lietuvos ir Ukrainos.

 

Iškovotos galimybės

Visi stipriausi savo svorio kategorijų imtynininkai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Europos ir Pasaulio čempionatuose. Artimiausias startas gegužės mėnesį vyks Baltarusijoje, kuriame dalyvays stipriausi šalies sambo atstovai. O rudenį šie sportininkai dalyvaus ir Pasaulio čempionatuose, meistrai vyks į Graikiją o vyrai, moterys ir kovinio sambo atstovai vyks į Rusiją. O šiame čempionate puikiai pasirodę jauniai ir jaunimo amžiaus grupės sportininkai balandžio 18-22 dienomis vyks į Prahą, kur savo jėgas išmėgins su stipriausiais Europos kovotojais.

 

Naujas Lietuvos Sambo federacijos vadovas

Šeštadienį po pirmosios varžybų dienos vyko Lietuvos sambo federacijos (LSF)  prezidiumo posėdis, bei eilinis Lietuvos Sambo federacijos visuotinis narių susirinkimas. Kurių metu dabar jau buvęs LSF dr. Eduardas Rudas pasitraukė iš prezidento posto jį pasiūlydamas dr. Linui Obcarskui, kuris iki šiol buvo viceprezidentas. E. Rudas nuo šiol užims LSF generalinio sekretoriaus pareigas. Be naujojo vadovo buvo daug diskuota apie ateities planus, federacijos struktūrą, einamuosius klausimus, renkami nauji valdybos organai:  viceprezidentai,  preziudimo, revizijos komisijos, garbės teismo nariai. Visa informacija apie federacijos struktūra netrukus bus pateikta oficialioje LSF svetainėje www.sambo.lt

 

Varžybų rezultatai:

Tarp moterų:

-48kg – Gitana Kasperavičiūtė (Rokiškis)

-52kg – Aurelija Gotto (Vilnius)

-56kg – Augustė Repečkaitė (Vilnius - Molėtai)

-60kg – Vaiga Čečytė (Rokiškis)

-64kg – Gintarė Macytė (Šiauliai-Vilnius)

-72kg - Greta Folmer (Ukmergė)

-80kg - Akvilė Titorenko (Klaipėdos r.)

+80kg - Karina Stefanovič (Vilnius)

Tarp vyrų nugalėtojais tapo:

-52kg – Aleksandras Kravčenko (Klaipėdos r.)

-57kg – Gintaras Katkus (Klaipėdos r.)

 -62kg – Vilius Sasnauskas (Vilnius)

 -68kg- Marcin Dubovski (Vilnius)

 -74kg - Rokas Cvirka (Vilnius)

-82kg - Robertas  Zimkus (Klaipėda-Plungė)

-90kg - Radvilas Matukas (Vilnius)

-100kg - Ginas Jaučeras (Kaunas)

+100kg - Žilvinas Lekavičius (Vilnius)

 

Sekmadienį kovojo kovinio sambo atstovai, kurie išsiaiškino stipriausius dar 6-iose svorio kategorijose

Kovinio sambo nugalėtojai:

-57kg – Gintaras Katkus (Klaipėdos r.)

-62kg – Konstantin Mokšin (Vilnius)

 -68kg – Aurimas Krukauskas (Vilnius)

 -74kg – Žygimantas Ramaška (Ukmergė)

 -82kg   Mindaugas Veržbickas (Ukmergė)

 -100kg - Teodoras Aukštuolis (Ukmergė)

 +100kg - Eimantas Vaikasas (Vilnius)

 

LSF ryšių su visuomene atstovas                               Eimantas Tuačiauskas